Menu

AruArt

dziennik niecodzienny

Wszystko

Dzień kota

aruart

Nie przestają zadziwiać, są naprawdę niezwykłymi zwierzętami. Żyją z nami, a jednak nieco obok nas. Są sprytne, władcze, zabawne i pełne uczucia. A na dodatek takie miękkie. Jak się już jednego wpuści do swojego życia, nie da się bez nich obejść. Nic nie jest w stanie zastąpić tej puszystej kulki pełnej zaskakujących pomysłów.

 

 

 

 

Ekosystem w butelce

aruart

58 lat temu, botanik David Latimer posadził w szklanym gąsiorze po kwasie siarkowym trzykrotkę. Od tamtej pory podlał ją jedyni dwukrotnie, przy sadzeniu, oraz po 12 latach. Jedyną rzeczą, która dostarczana jest roślinie, to światło słoneczne, dzięki, któremu może zachodzić fotosynteza. W ten sposób powstał całkowicie zamknięty, niemal niezależny od świata zewnętrznego ekosystem. A co najważniejsze, każdy może taki własny świat sobie stworzyć. Poniżej film instruktarzowy:

Wiosna! Ejże Ty! cz.1

aruart

Mam wrażenie, że w tym roku wiosna wybuchła wyjątkowo intensywnie. To nie tylko intensywna, najwspanialsza na świecie zieleń, ale także niezliczona tonacja barw, zapachów i dźwięków. To coś niesamowitego, obezwładniającego i pięknego. Ta szalona anarchia życia, obezwładnia. Chciałbym ,żeby taki stan trwał wiecznie!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W poszukiwaniu wiosny

aruart

 

 

Kiedy wędruje się po lesie trudno jest znaleźć oznaki wiosny i tylko donośny radosny śpiew ptaków świadczy o tym, że zima się już skończyła. Wystarczy jednak zajrzeć do ogrodu, gdzie coraz śmielej poczynają sobie rośliny. Mam nadzieję, że z każdym dniem będzie tego więcej.

 

 

 

 

 

Dawno, dawno temu... cz. 2

aruart

Wczoraj ukazała się kolejne legenda stworzona przez Tomka Bagińskiego, tym razem to Pan Twardowski. Film wyszedł doskonale, a diablica... taka może po mnie przyjść.


Kartonowe Wojny

aruart

Długie i chłodne jesienno zimowe wieczory, można spędzić nadrabiając filmowe zaległości, lub racząc się książką, przy dobrej muzyce. Można taż, ten czas wykorzystać bardziej kreatywnie. W tym celu należy zebrać kilkoro znajomych, zgromadzić sporo kartonów, farby i taśmę klejącą. Połączyć to z własną pomysłowością, a wyjść z tego mogą, naprawdę interesujące rzeczy. A oto przykład:

 

A to, żeby móc porównać z oryginałem


 

Amerykańskiemu kolektywowi Dumb Drum, przy bardzo skromnych środkach udało się w dość niezwykły sposób odtworzyć trailer (każdy jego fragment) do najnowszej odsłony Gwiezdnych Wojen. Niżej kilka innych przykładów ich inspirującej działalności:

 


Tribute to Solidarity

aruart

Warto obejrzeć klip promujący film „Wałęsa” Wajdy. I chociaż na ten film nie czekam, to klip sprawił, że chociaż przez chwilę poczułem się dumny z tego, co udało się Polakom dokonać. Szkoda tylko, że później, to wszystko zostało zmarnowane.
Koniec Beastie Boys

aruart

 

Właśnie dotarła do mnie bardzo nieprzyjemna wiadomość. Dziś nad ranem zmarł Adam Yauch, jeden z członków Beastie Boys. Oznacza to kres istnienia tej niezwykłej kapeli, która wymyka się wszelkim klasyfikacją. Nowych nagrań nie będzie, na szczęście, zawsze można sięgnąć do tego co stworzyli.© AruArt
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci